1 Ekim Dünya Çocuk Günü Ve 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü Huzurevimizde Kutladık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Zehra Zümrüt SELÇUK’un himayelerinde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Engelli Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü iş birliğiyle ülkemiz genelinde düzenlenen “Nesiller Buluşuyor Projesi” kapsamında yaşlılarımızla çocuklarımız bir araya gelmektedir.
“Nesiller Buluşuyor Projesi”  kapsamında 1 Ekim Dünya Çocuk Günü ve 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle Hendek Kaymakamı Sn. Orhan BURHAN ve Hendek Belediye Başkanı Sn. İrfan PÜSKÜLLÜ çocuk evlerimizde bulunan çocuklarımızla birlikte Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nde bulunan yaşlılarımızı ziyaret etti.
Hendek Kaymakamı ve Hendek Belediye Başkanını, İl Müdürlüğümüze bağlı Hendek Melek Nişancı Huzurevinde misafir eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu IŞIKSU ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederek huzurevini gezdirdi. Ziyaret sırasında Melek Nişancı Huzurevi Müdüresi Fatma Nurda AVCI ve engelli yaşlı hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Ahmet HAMARAT eşliğinde huzurevi hakkında bilgi alan misafirler daha sonra asırlık çınarlarımız ve çocuklarımızla mangala, satranç, bocce ve kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.
“Nesiller Buluşuyor Projesi”  aracılığıyla, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarımızdaki yaşlılarımız ve çocuklarımız düzenlenen etkinliklerde bir araya gelerek büyükleriyle sohbet edip, gençlere rol model olacak eski kuşaklar ile yeni kuşakların buluşması sağlanması amaçlanırken, çocuklara sorumluluk sahibi ve topluma yararlı birey olma düşüncesi aktarılmaktadır.


Sonraki Sayfa: Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Üyeleri Çocuklarımızla Buluştu

Önceki Sayfa : Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sn. Ahmet Koca İle Şehit Yakınları Ve Gaziler Genel Müdürü Sn. Selim Çelenk’in Ziyaret Programları