15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

 

 
15 Temmuz 2016’de meydana gelen hain darbe girişiminin yıldönümünde şehrimiz genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 
İl olarak 15 Temmuz gecesi İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yapan ve darbe girişimini bastırmak için Arnavutköy Topkule Kışlası'na girmek isterken açılan ateş sonucu Şehit düşen Serdar Gökbayrak’ın kabrini ve ailesini ziyaret edildi.
 
Şehit evinde düzenlenen programa Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Garnizon Komutanı P. Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Musa Zor, Yasemin Turan ve daire müdürleriyle birlikte şehidin komşuları, akrabaları ve vatandaşlar katıldı.
 
Şehidimizin annesi Ferdane Gökbayrak, Eşi Necla Gökbayrak, çocukları Ceyda, Elif ve Alperen Gökbayrak ile bir araya gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri daha sonra Şehit Serdar Gökbayrak’ın Hanlı mezarlığında bulunan kabrini ziyaret ederek, şehitlerimiz için yapılan duaya katıldı.
 
Ardından Orhan Camiinde öğle namazı öncesinde okunan mevlid-i şerif ve yapılan hatm-i şerif duasından sonra vatandaşlara öğle yemeği ikram edildi.
 
Öğle yemeği sonrasında Karaman mahallesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na gidilerek şehitlerin anısına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Akşam saatlerinde Milli Birlik Günü Gençlik Yürüyüşü başlığıyla eski stadyumdan demokrasi meydanına kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Daha sonra demokrasi meydanında sahne etkinlikleri, konuşmalar ile anma etkinlikleri düzenlendi.
Sonraki Sayfa: Personelimize Veda Etkinliği

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Şehit Ailemiz ve Gazilerimiz Onuruna Program Düzenlendi