15 Temmuz Şehit Ailemiz ve Gazilerimiz Onuruna Program Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 15 Temmuz şehidi Özel Harekât Polisi Serdar Gökbayrak ve 15 Temmuz gazileri onuruna yemek programı düzenlendi.
Yenikent Parkta düzenlenen yemek programına, Sakarya Valisi Sn. İrfan Balkanlıoğlu ve kıymetli eşleri Sn. Esma Balkanlıoğlu başta olmak üzere, Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Muhammed Levent Bülbül, Ümit Dikbayır, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, vali yardımcıları, kaymakamlar, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Programda konuşan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, konuşmasında şu sözlere yer verdi :
“O gece sizlerle birlikte hainlerin işgal girişimini bertaraf eden tüm kahramanların alınlarından öpüyorum. Çünkü şuursuz kalabalık zannettikleri müthiş bir öfkeyle dolu bu kalabalık, o gece onları linç edebilir ve çok farklı sıkıntılar yaşatabilirdi. Ancak o eşsiz kahramanlar, hiçbirisinin kılına zarar vermeden, üzerlerinde bulunan o şerefli üniformaları daha fazla kirletmemeleri için çıkartıp güvenlik güçlerimize teslim etmişler. Şu anda da çok büyük cezalarla yargılanıyorlar. Rabbim bizlere bir daha böyle acıları ve sıkıntıları yaşatmasın."
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise 15 Temmuz hain darbe girişiminin tüm ülkede olduğu gibi Sakarya'da da aziz milletin sahip olduğu milli irade şuuru, birlik ve beraberlikle bastırıldığını vurgulayarak, şehitlere, gazilere ve ailelerine çok büyük borçlarının olduğunu kaydetti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu 15 Temmuz’da şehit düşen Serdar Gökbayrak’ın ailesi, 15 Temmuz gazileri ve gazi aileleri ile yakından ilgilenerek, Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk’un selamlarını iletti.
Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Önceki Sayfa : 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Düzenlenen Programa Katıldık