19 Eylül Gaziler Günü Etkinliği


 

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından gazilerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.
 
Erenler ilçesi Şaheser tesislerinde düzenlenen programa Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU ve eşi Sn. Esma BALKANLIOĞLU hanımefendinin yanı sıra; Sakarya Milletvekili Muhammed Levent BÜLBÜL, İl Garnizon Komutan V. P. Alb. Salih ÜSTÜNDAĞ, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi DURSUN, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Kümbet, adli ve idari yargı mensupları, rektörler, vali yardımcıları, kaymakamlar, il jandarma komutanı Alb. Cengiz YİĞİT, İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, İŞKUR İl Müdürü Tekin KAYA, KYK İl Müdürü Arif ÖZSOY, Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol DEMİR, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa ÇOLAK, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, STK temsilcileri, oda başkanları, gaziler ve aileleri ile basın mensupları katıldı.
 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın ardından davetlilere hitap eden Sakarya Valisi Sn. İrfan Vali BALKANLIOĞLU, şehitlerimizi unutmadığımız gibi gazilerimizi ve gazi yakınlarını unutmamamız gerektiğini belirterek, onlara karşı her zaman şükran ve minnet borçlu olduğumuzun bilinciyle yaşamamız gerektiğini ifade etti. Konuşmasının devamında ise şu sözlere yer verdi :
 
"Ortalığın karıştığı komşu ülkeleri görüyoruz. Vatansız olmanın ne demek olduğunu en iyi bizler biliriz. İnsanlar yukarıdan yağan bombalar yüzünden ceketlerini alıp memleketlerini, dedelerinin, babalarının yaşadığı diyarları terk edip, dilini bilmedikleri, tamamen yabancı insanların yaşadığı ülkelere göç etmek zorunda kalıyorlar. Çok şükür ki; mazlumları bizim gibi himaye eden güçlü ve merhametli bir ülke var. Allah korusun, bizim de başımıza benzeri bir sıkıntı gelirse, bizi kimse almaz. Avrupa ülkeleri birkaç tane göçmen geliyor diye, neredeyse iktidarlarının değişeceği korkusuyla sınırları kapattılar. Bu nedenle birlik, beraberliğimizi muhafaza etme, birbirimize sahip çıkma noktasında çok önemli bir sınavdayız, İnşallah bu sınavı başarıyla geçeriz. Bu nedenle gazilerimizi ne kadar övgüyle, sevgiyle bağrımıza bassak, onların istek ve dilekleri konusunda da ne kadar gayretli olsak azdır.”
 
 
 
 
“Sn. Cumhurbaşkanımız da sürekli gazilerimizi, şehit ve şehit yakınlarımızı bizlere emanet ettiğini belirterek, onların istek, dilek ve şikâyetlerini öncelikle dikkate almamızı istiyor. Biz de kamu kurum ve kuruluşlardaki arkadaşlarımıza sürekli tembihlerde bulunuyoruz. Vatanımızın, bayrağımızın uğruna canını ortaya koyan bu kardeşlerimize karşı her zaman hassas olmaları hususunda uyarıyoruz.”
 
Başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz olmak üzere bu yemeğin tertip edilmesinde emeği geçen bütün kardeşlerimize, bütün katılımcılara, katkıda bulunanlara, gazilerimize, gazi yakınlarımıza çok teşekkür ediyorum" 
 
Programın sonunda yemek duası yapılırken, Vali İrfan Balkanlıoğlu ile, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu IŞIKSU misafirlerin masalarını dolaşarak gazilerimizi ve gazi ailelerimizi selamlayarak sohbet etti.
 


Sonraki Sayfa: Özel Kreş, Gündüz Bakımevi Ve Çocuk Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı

Önceki Sayfa : İl Müdürlüğümüzde Ve Arifiye Çocuk Evleri Sitesinde Aşure Bereketi