3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği (2018)

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili bir etkinlik düzenlendi.
 
Serdivan Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR başta olmak üzere, Vali Yardımcısı Bekir DINKIRCI, İl Müftüsü İhsan AÇIK, Serdivan Kaymakamı Muhsin ÇATMADIM, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Musa ZOR, İl Sağlık Müdürü Aziz ÖĞÜTLÜ, KYK İl Müdürü Arif ÖZSOY, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa ÇOLAK, İl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol DEMİR, Altı Nokta Körler Derneği Sakarya Şube Başkanı Aşkın ŞENTÜRK, Kuvayı Milliye temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından başlayan programda aşağıdaki etkinliklere yer verildi :
-Rehabilitasyon merkezi ile gündüzlü bakım merkezinde bulunan etkinliklerin yer aldığı sinevizyon gösterimi
-Gündüzlü Bakım Merkezinden engellilerin şarkı performansları
-Gündüzlü Bakım Merkezinden engellilerin klarnet solo performansı
-Gündüzlü Bakım Merkezinden engellilerin koro performansı
-Gündüzlü Bakım Merkezinden engellilerin halk oyunları gösterisi
-Gündüzlü Bakım Merkezinden engellilerin işaret dili gösterisi
-Rehabilitasyon Merkezinden engellilerin şarkı performansı
-Rehabilitasyon Merkezinden engellilerin halk oyunları gösterisi
-Kutlama, kapanış, hatıra fotoğrafı, sergi ve kokteyle geçiş
 
Program sonunda İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR’e engelliler tarafından yapılan Türk Bayrağı tablosu hediye edildi. Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi bünyesindeki engellilerin el emeği ürünlerinin bulunduğu sergiyi gezen Vali Sn. Ahmet Hamdi NAYİR ürünler hakkında bilgilendirildi.
 
Daha sonra, İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR, Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından bir alışveriş merkezinde kurulan sergiyi ziyaret ederek, engelliler ile birlikte kurdele kesip serginin açılışını gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında kendisine, Kuruluş müdürü ve personeller tarafından, engelli emeği ürünler hakkında bilgi verildi.Sonraki Sayfa: 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri Devam Ediyor

Önceki Sayfa : Geleneksel Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonasında Koruyucu Aile Yanında Kalan Kızımız 3 Kategoride Türkiye Şampiyonu Oldu