5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU 3. İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 


5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamındaki 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Çocuklar hakkında verilen tedbir kararlarının izlenmesi, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, risk altında bulunan çocuklar için önleyici, müdahale edici ve destekleyici hizmetler gibi konularda istişarelerde bulunan İl Koordinasyon Kurulu üyesi kamu kurum ve kuruluşları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR başkanlığında bir araya geldi.

İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR başkanlığında yapılan toplantıya, Cumhuriyet Savcısı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yöneticileri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Şube Müdürü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü temsilen Araştırmacı, Emniyet Müdürlüğü’nü temsilen Asayiş Şube Müdürü, Sakarya barosundan görevli avukatlar, İl Koordinasyon Sekretarya Sorumlusu Sn. Caferi Tayyar İĞDİR, Erken Uyarı Sistemi proje okul müdürleri, alanda görevli sosyolog, psikolog ve sosyal çalışmacı personel katıldı.
 
Toplantıda çocukların bedensel,  zihinsel, psikolojik, duygusal gelişimlerinin sağlıklı yürütülmesi ve çocuğun gelişiminde, risk ve tehlikeleri erken görerek müdahale etmeyi amaçlayan Erken Uyarı Sistemi anlatılırken okullarda oluşturulan “ Risk Takip” kurullarınca çeşitli kategorilere göre risk altında olan öğrencilerin belirlenmesi ve risk seviyelerine göre paydaş kurumların koordineli çalışması gereğinin önemine vurgu yapıldı. Erken Uyarı Sistemi projesinin etkin bir şekilde uygulandığı ve projenin fayda sağladığı, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ilçeler nezdinde uygulanacak çalışmalar ve alınacak kararlar tartışılarak toplantı sonlandırıldı.Sonraki Sayfa: Kuruluş Müdürleri Koordinasyon Toplantısı

Önceki Sayfa : 6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI ve KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ KANUNU 7. İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI