5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamındaki 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.


Çocuklar hakkında verilen tedbir kararlarının izlenmesi, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, risk altında bulunan çocuklar için önleyici, müdahale edici ve destekleyici hizmetler gibi konularda istişarelerde bulunan İl Koordinasyon Kurulu üyesi kamu kurum ve kuruluşları Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya geldi.


Vali Yardımcısı Bekir DINKIRCI başkanlığında yapılan toplantıya, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğü, Cumhuriyet Savcısı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yöneticileri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Şube Müdürü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü temsilen Araştırmacı, Emniyet Müdürlüğü’nü temsilen Asayiş Şube Müdürü, Sakarya barosundan görevli avukatlar, İl Koordinasyon Sekretarya Sorumlusu Caferi Tayyar İğdir, Erken Uyarı Sistemi proje okul müdürleri, alanda görevli sosyolog, psikolog ve sosyal çalışmacı personel katıldı.

 

Toplantıda çocukların bedensel,  zihinsel, psikolojik, duygusal gelişimlerinin sağlıklı yürütülmesi ve çocuğun gelişiminde, risk ve tehlikeleri erken görerek müdahale etmeyi amaçlayan Erken Uyarı Sistemi anlatılırken okullarda oluşturulan “ Risk Takip” kurullarınca çeşitli kategorilere göre risk altında olan öğrencilerin belirlenmesi ve risk seviyelerine göre paydaş kurumların koordineli çalışması gereğinin önemine vurgu yapıldı. Erken Uyarı Sistemi projesinin etkin bir şekilde uygulandığı ve projenin fayda sağladığı, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ilçeler nezdinde uygulanacak çalışmalar ve alınacak kararlar tartışılarak toplantı sonlandırıldı.


Sonraki Sayfa: 6284 Sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kanunu 5. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Önceki Sayfa : ÇOCUKLARIMIZ “ROL MODEL BULUŞMASI” KAPSAMINDA MİMAR HANDE SANCAKLI İLE BULUŞTU