5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Kapsamında Alt Çalışma Komisyonu Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında, İl Koordinasyon Kurulu bünyesindeki Alt Çalışma Komisyonu üyelerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı düzenlendi.

2018 yılında yapılan çalışmaların değerlendirilerek 2019 yılına ilişkin planlamaların konuşulduğu ve Alt Çalışma Komisyonu bünyesinde çalışmalar yürüten kurumların temsilcilerinin katıldığı toplantı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda katılımcılara, 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında genel bilgilendirme sunumu yapılarak, Kanun kapsamında görevli ilçe koordinasyon sekretaryalarının görev ve sorumlulukları gözden geçirildi. Bununla birlikte 2019 yılından itibaren “çocuğun yüksek yararı” ilkesine istinaden yürütülmesi planlanan tüm çalışmalar ve ilçelerdeki koruyucu ve destekleyici kararların uygulanması aşamasında karşılaşılan sorunlar da değerlendirildi.

Toplantı sonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sn. Elif Civan YÜCE, İl Koordinasyon Kurulu kapsamındaki, Alt Çalışma Komisyonu kurul üyeleri ile görüş ve önerileri üzerine bilgi alışverişinde bulunarak, teşekkürlerini iletti.Sonraki Sayfa: AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER PERSONELLERİMİZE ‘SAĞLIKLI YAŞAM VE HİJYEN’ KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Önceki Sayfa : ECHO İSTANBUL OFİSİ İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ