6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI ve KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ KANUNU 7. İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI


 

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve meslek komitesi temsilcileri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR’ un başkanlığında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR’ un başkanlığındaki toplantıya; Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sakarya Barosu, Adapazarı Belediye Başkanı, Serdivan Belediyesi temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, SYDV Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, Adapazarı İlçe Müftülüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi’nden Kadın Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile İl Müdürlüğümüze bağlı kadın hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı ve kuruluş müdürleri katıldı.
Toplantı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Sn. Yadigar EKERBİÇER’ in Kadın Hizmetlerinin işleyişi ile alakalı bilgi ve verilerin paylaşıldığı sunum ile başladı. Kolluk Kuvvetleri ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne gelen başvurular karşılaştırılarak, aile içi şiddet olaylarının ilçeler bazında değerlendirmesi yapıldı.
Toplantıda 2019 Temmuz ayına kadar İl Koordinasyon Kurulu üyesi kurum ve kuruluşlar tarafından il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında sunumlar yapılarak, gelecek dönem için planlama yapıldı. Kadına yönelik şiddete ilişkin oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapılmasının ardından, 2019 için oluşturulan bir yıllık ‘Eylem Planı ‘nda yer alan 64 maddenin 63 tanesinin tamamlandığının ve kalan maddedeki belediyelere ait sorumlulukların da yetkili mercilerce tamamlanacağının bilgisi paylaşılarak öneri ve temennilerle kapanış yapıldı.


Sonraki Sayfa: 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU 3. İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI