6284 Sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kanunu 5. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve meslek komitesi temsilcileri Vali Yardımcısı Sn. Bekir Dınkırcı başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı başkanlığındaki toplantıya; Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürü Mutlu Işıksu, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, SYDV Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, Adapazarı Belediyesi, Erenler Belediyesi temsilcileri ile, İl Müdürlüğümüze bağlı kadın hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı ve kuruluş müdürleri katıldı
Toplantı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Yadigar Ekerbiçer’ in Kadın Hizmetlerinin işleyişi ile alakalı bilgi ve verilerin paylaşıldığı sunum ile başladı. Kolluk Kuvvetleri ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne gelen başvurular karşılaştırılarak, aile içi şiddet olaylarının ilçeler bazında değerlendirmesi yapıldı.
Toplantıda 2018 Temmuz ayına kadar İl Koordinasyon Kurulu üyesi kurum ve kuruluşlar tarafından il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında sunumlar yapılarak, gelecek dönem için planlama yapıldı. Kadına yönelik şiddete ilişkin oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapılarak, öneri ve temennilerle kapanış yapıldı.
Sonraki Sayfa: Aile Eğitim Programı Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Önceki Sayfa : 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı