AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER PERSONELLERİMİZE ‘SAĞLIKLI YAŞAM VE HİJYEN’ KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İl Müdürlüğümüze bağlı kreş, gündüzlü bakım evleri ile çocuk kulüplerinde hizmet veren 280 personelimize, Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından,  İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda, sağlıklı yaşam ve hijyen konularında eğitim verildi.

Diyetisyen Gözde Aydın, beslenme, düzenli fiziksel aktivite, hareketli yaşam konularında bilgi paylaşımında bulunulurken, Hemşire Müşerref Gedikli tarafından sağlıklı yaşam ve hijyen konularında sunumlar yapıldı.

Ebe Müge Talay ve Ebe Aslıhan Pehleven tarafından ise ‘Kanser nedir?’, ‘ Kanserde erken teşhisin önemi’, ‘Kanserden korunma yolları’ konularında bilgilendirme yapıldı. İlçe Sağlık Müdürü Sn. Uzm. Dr. Tekin Ulaş Karatepe de dört oturumda gerçekleşen programa katılarak eğitim çalışmasına destek verdi.

Kurumumuz İl Müdür Vekili Sn. Elif Civan YÜCE, İlçe Sağlık Müdürü Sn. Uzm. Dr. Tekin Ulaş Karatepe’ ye ve eğitim programı kapsamında görevli olan sağlık personellerine teşekkürlerini iletti.
 


Sonraki Sayfa: “Çocuk Hakları: Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi’’ temalı el çizimi afiş tasarımı yarışmamızda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi

Önceki Sayfa : 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Kapsamında Alt Çalışma Komisyonu Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi