Aile Eğitim Programı Eğitimlerimiz Devam Ediyor

 

Aile Eğitim Programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İktisat, Hukuk, Medya, Sağlık ve İletişim alanlarında ailelere yönelik seminerler düzenlenerek yürütülen bir eğitim programdır.

Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde hazırlanarak “eğitim ailede başlar” ilkesinden hareketle illerde yürütülmektedir.

Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlamış eğitimciler kendi uzmanlık alanlarında (İletişim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlamaktadırlar.

Bu doğrultuda Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında düzenlenen eğitimlere ilişkin detaylar :
*19 Temmuz – 26 Temmuz 2018 tarihleri arasında aile eğiticileri tarafından 4 eğitim programı düzenlenmiş, düzenlenen programlara 80 katılımcı katılmıştır.

Eğitim düzenlenen yerler ve eğitim konuları :
* Güneşler Merkez Kuran Kursu-İstismarın Önlenmesi ve Etkili Ebeveynlik
* Ozanlar Valide Kuran Kursu – Mahremiyet Eğitimi
* Bahçeli Kuran Kursu – Etkili İletişim
* Bahçeli Kuran Kursu – Aile İçi İletişim
 
Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen tüm eğitimler halka açık olup, eğitimlere katılım ücretsizdir. Eğitimlere katılmak için 0264 277 07 06 telefon numarası aracılığıyla Aile ve Toplum Hizmetleri birimi ile iletişime geçebilirsiniz.


Sonraki Sayfa: Kuruluş Müdürleri Koordinasyon Toplantısı (Temmuz 2018)

Önceki Sayfa : 6284 Sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kanunu 5. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı