Aile Eğitim Programı Faaliyetlerimiz Devam Ediyor

 

Aile Eğitim Programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İktisat, Hukuk, Medya, Sağlık ve İletişim alanlarında ailelere yönelik seminerler düzenlenerek yürütülen bir eğitim programdır.

Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde hazırlanarak “eğitim ailede başlar” ilkesinden hareketle illerde yürütülmektedir.

Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlamış eğitimciler kendi uzmanlık alanlarında (İletişim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlamaktadırlar.

Bu doğrultuda Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında düzenlenen eğitimlere ilişkin detaylar :
10 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında aile eğiticileri tarafından 31 Aile Eğitim Programı düzenlenmiş, düzenlenen programlara toplamda 2165 katılımcı katılmıştır.

Eğitim düzenlenen AEP konuları :
- Mahremiyetin Korunması ve İstismarın Önlenmesi
- TBM Bağımlılıkla Mücadele
- Bilinçli Medya Kullanımı
- Okul Öncesi Çocuklarda Davranış Problemleri
- Aile İçi İletişim
- Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma
- Stressle Başa Çıkma ve Motivasyon
- Ergenlikte İletişim
- Üniversite Uyum Sürecinde İletişim
 
Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen tüm eğitimler halka açık olup, eğitimlere katılım ücretsizdir. Eğitimlere katılmak için 0264 277 07 06 telefon numarası aracılığıyla Aile ve Toplum Hizmetleri birimi ile iletişime geçebilirsiniz.
 


Sonraki Sayfa: Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sn. Ahmet Koca İle Şehit Yakınları Ve Gaziler Genel Müdürü Sn. Selim Çelenk’in Ziyaret Programları

Önceki Sayfa : Kredi Yurtlar Kurumu Üniversiteye Uyum Süreci Faaliyetleri Kapsamında Düzenlenen Eğitimler