ASDEP HANE ZİYARETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri Bir Araya Geldi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından il müdürlükleri aracılığıyla yürütülen ASDEP hane ziyaretleri için değerlendirme toplantısı düzenlendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu IŞIKSU başkanlığında, il müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya ASDEP çalışmalarından sorumlu İl Müdür Yardımcısı Musa ZOR, Adapazarı, Akyazı ve Karasu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri Seda KUZGUN, Nurşen YAPAR ve İsa BABA ile ASDEP görevlileri katıldı.
 
İl Müdürü Mutlu IŞIKSU : Vatandaşlarımızın Yaşam Kalitelerini İyileştireceğiz
Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda onlara yönlendirme ve rehberlik yaptıklarını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu IŞIKSU vatandaşların yaşam kalitelerini daha iyi hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.  Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile sosyal yardım ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan aile ve bireylerin objektif kriterlere göre tespit edildiğini sözlerine ekleyen İl Müdürü Mutlu IŞIKSU Sakarya merkez ve kırsal mahallelerde de ziyaretlerin devam edeceğini belirtti.
 
Sakarya, 100 Günlük Eylem Planında Belirtilen Hedef %165 Olarak Gerçekleştirildi
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan 100 günlük icraat programında Ağustos-Ekim ayları arasındaki 100 günde gerçekleştirecek icraat ve projeler arasında yer alan “ASDEP Hane Ziyaretleri” bakanlığımıza bağlı tüm illerde gerçekleştirildi. Bu doğrultuda Sakarya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak belirlenen hedef sayıya ulaşmanın yanı sıra %165 oranında hedefin üzerinde ev ziyaretleri gerçekleştirildi. İl Müdürü Mutlu IŞIKSU ASDEP görevlilerine çalışmaları için teşekkür ederek teşekkür belgelerini takdim etti.
 
ASDEP Hane Ziyaretleri ile İhtiyaçlar Yerinde Tespit Ediliyor
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü himayelerinde, İl Müdürlüğümüze bağlı Adapazarı, Akyazı ve Karasu Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüklerimiz tarafından yürütülen ASDEP programı, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. 
 
ASDEP ile Rehberlik ve Yönlendirmeye Hız Kazandırılıyor
ASDEP hane ziyaretleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkânları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılması, psiko-sosyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşlarımız ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması ve aile ve kişilerin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın hizmetlerinden yararlanma süreçlerinin izlenmesi  hedeflenmektedir.
 
ASDEP Sosyal Risk Haritalarını Oluşturmayı Kolaylaştırıyor
ASDEP hane ziyaretleri kapsamında Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından risk haritaları oluşturularak öncelikli olarak illerin ve ilçelerin en riskli bölgelerinden alan taraması yapılmaya başlanmıştır. Vatandaşların herhangi bir talebi olmaksızın arz odaklı hizmet vermeyi sürdüren ASDEP görevlilerinin 2018 yılında alan taramasına devam etmesi planlanmaktadır.


Sonraki Sayfa: Aylık Kuruluş Müdürleri Koordinasyon Toplantısı

Önceki Sayfa : OKUL DESTEK PROJESİ ETKİNLİKLERİ