BAKAN DANIŞMANI BENNUR KARABURUN’DAN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından müşterek düzenlenen, engellilerin durumlarına uygun işlere istihdam sağlanması ve işverenlerle buluşmasının amaçlandığı “Engelsiz Kariyer ve İstihdam Günü” programına katılmak üzere İlimize gelen  25. ve 26. Dönem Bursa Milletvekili, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Danışmanı Sn. Bennur KARABURUN, İl Müdürlüğümüze ziyarette bulundu.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, Bakanlık Danışmanı Sn. Bennur KARABURUN hanımefendiyi şehir girişinde karşıladıktan sonra, birlikte İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR’ i ziyaret ettiler. Ardından İl Müdürlüğümüze gelerek, Müdürlük binamızı gezen Bakanlık Danışmanı Sn. Bennur KARABURUN, birimlerdeki personelleri ziyaret etti.  Kendisine personellerimiz tarafından, kurumumuzdaki birimlerin işleyiş ve çalışmaları hususunda bilgi verilmesinin akabinde, Müdürlük binamızda sergilenen, engelli bireylerin, çocukların, kadın konukevinde kalan misafirlerimizin el emeği ürünlerini inceleyerek büyük ilgi gösteren Sn. KARABURUN, daha sonra Müdürlük makamında, İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR,  İŞKUR İl Müdürü Sn. Tekin KAYA, SGK İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Sn. Nurdan İRİS ve İl Müdür Yardımcılarımız ile birlikte engelli bireylerin çalışma hayatına kazandırılması, teşviki, eğitim verilerek istihdam edilmesi, Bakanlığın çalışmaları hususlarında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Daha sonra, Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen “Engelsiz Kariyer ve İstihdam Günü” programına teşrif ettiler.
 
Engelli bireylerin durumlarına uygun işlere istihdam sağlanması ve işverenlerle buluşmasının amaçlandığı programın ardından, 1994 yılında Bitlis İlinin Kalemtepe İlçesi’nde şehit edilen Jandarma Komando Çavuş Ayhan ERCAN’ ın aile evine ziyarette bulunularak, Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Ziyaretin ardından, İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, Bakanlık Danışmanı Sn. Bennur KARABURUN hanımefendi eşliğinde Adapazarı İlçesinde bulunan ‘Engelsiz Kafe’yi ziyaret ederek, burada istihdam edilen engelli bireylerle bir araya geldiler.
 
Ziyaret sonunda İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, Bakanlık Danışmanı Sn. Bennur KARABURUN hanımefendiye ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini ileterek, hediye takdiminde bulundu.
Sonraki Sayfa: 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ ETKİNLİKLER İLE KUTLADIK

Önceki Sayfa : “BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE”