“Çocuk Hakları: Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi’’ temalı el çizimi afiş tasarımı yarışmamızda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Çocuk Hakları: Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi’ temalı el çizimi afiş tasarımı yarışmasında dereceye girenlere, İl binamız konferans salonunda ödül töreni düzenlenerek, Sakarya Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR tarafından ödülleri takdim edildi.

Ödül törenine, Sn. Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR, İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR,  İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Fazilet DURMUŞ, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Tören öncesi İl Müdürlüğümüzdeki birimleri ziyaret ederek, kurumun faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Sn. Valimiz, yarışmada dereceye giren eserleri inceledikten sonra törenin yapıldığı salona geçti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Çocuk Hakları İl Yetişkin Temsilcisi ile Çocuk Hakları Komitesi Çocuk Temsilcisi tarafından çocuk hakları ve çocuk işçiliğine ilişkin sunumlar yapılırken, yarışmaya katılan öğrencilerin tasarım ve resimleri de slayt eşliğinde izlettirildi.  

“Çocuklarımız, emek verilmesi gereken ancak emeğinden istifade edilmemesi gereken varlıklarımızdır’’
Sn. Valimiz, günün anlam ve önemine binaen: “Önemli bir konunun farkındalığını oluşturmak için düzenlenen törene katılan bütün öğrencilerimiz, bir takdiri ve bir tebriki hak ediyorlar. Yarışmalarda birinci, ikinci, üçüncüyü seçmek adettendir, ancak buraya kadar gelen bütün öğrencilerimiz bizim gözümüzde başarıda pay sahibidir. Çocuklarımız bizim en kıymetlilerimiz, emek verilmesi gereken ancak emeğinden istifade edilmemesi gereken varlıklarımızdır. Hazırlamış olduğunuz afişlerde, çocuklar oyunlar oynayıp eğitimleriyle ilgilenmeli diye çok güzel ifadeler kullanmışsınız. Yani çocukların emeğinden istifade etmek için çalıştırılması kadar garip bir şey yok demek istiyorsunuz ki, bu da önemli bir mesajdır. Ülke olarak bu konuda Birleşmiş Milletlerin Sözleşmesine imza atmışız. Ona varana dek tarihimizde ve kültürümüzde çocuk haklarıyla ilgili olarak çok güzel örnekler bulunmaktadır. Biz de tam da burada ve bu konuda şuan farkındalık oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasındaki işbirliğinden dolayı iki kurumu tebrik eden Sn. Valimiz: “Çok güzel bir farkındalık ortaya koyan Çocuk Hakları Komitesindeki arkadaşlarımı da canı gönülden kutluyorum” dedi.

Törenin sonunda öğrencilerle bir süre sohbet ederek derslerinde de başarılar dileyen Sn. Valimiz, yarışmaya katılanlarla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. 


Sonraki Sayfa: Hendek Huzurevi Sakinlerine Ve Arifiye Rehabilitasyon Merkezimizde Hizmet Alan Bireylere Diş Taraması Yapıldı

Önceki Sayfa : AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER PERSONELLERİMİZE ‘SAĞLIKLI YAŞAM VE HİJYEN’ KONULU EĞİTİM VERİLDİ