"FİDAN DİKİM PROJESİ" KAPSAMINDA GENÇLERİMİZLE FİDAN DİKTİK

Orman Genel Müdürlüğü, Türk Kızılay Genç, T.C. Sakarya Valiliği, Sakarya İl Müftülüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Yurtları Aile ve Dini Rehberlik Bürosu kurumları ile iş birliği içerisinde organize edilen ‘Fidan Dikim Projesi’ Gençlik Buluşması kapsamında Camili Çocuk Evleri Sitesi  ve Arifiye Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan gençler ile Çocuk Hakları Komitesi üyesi gençlerle bir araya gelerek fidan dikimi gerçleştirdik.

Söğütlü Akgöl Mahallesinde düzenlenen etkinlikte Sakarya İl Müftüsü Sn. İhsan AÇIK, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR ve İl Müdür Yardımcımız Sn. Elif Civan YÜCE, Camili Çocuk Evleri Sitesi ve Arifiye Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan gençler ile Çocuk Hakları Komitesi üyeleri gençlerimize ağaç sevgisini aşılamak, ağaç yetiştirme sorumluluğu katmak için gençler ile birlikte fidan diktiler. Keyifle fidanları diken gençler, sonrasında fidanlara can suyu verdi ve çevre temizliği de yaptı.

Gençlere örnek olunan ve yeşili koruyup sevilmesinin öneminin aşılandığı böyle bir etkinlikte bulunmanın mutluluğunu ifade eden İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, bu tarz faaliyetlerin daha çok gerçekleştirilmesi gerektiğini ve ormanların dünyanın ciğerleri olduğunun, sağlıklı bir yaşam ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması için korunması gerektiğinin altını çizerek, iş birliği gerçekleştiren kurumlara ve gençlere emekleri için teşekkürlerini iletti.


Sonraki Sayfa: Çalışma Hayatında Madde Bağımlılığı ile Mücadele Projesi Tanıtım Programı

Önceki Sayfa : ÇOCUKLARA YÖNELİK OBJEKTİF TEST UYGULAMALARI EĞİTİMİ