HENDEK SOSYAL HİZMET MERKEZİ’NDE SIĞINMACILARA YÖNELİK ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

Hendek Sosyal Hizmet Merkezi ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) işbirliği ile mülteci ailelere yönelik olarak Sosyal Uyum Projesi kapsamında İl Müdürlüğümüze bağlı Hendek Sosyal Hizmet Merkezi konferans salonunda "Hijyen Eğitimi" ve "Renklerde Çocuk Etkinliği" adlı programlar gerçekleştirildi.
Etkinliğe  Suriye, Afganistan ve Fas uyruklu sığınmacılar katıldı. Hendek Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdürü Gülşen Fatma DURSUN ensar ve muhacir vurgusunu yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
Proje kapsamında Hendek ilçesinde bulunan tüm sığınmacı aileleri  ziyaret edeceklerini belirten Hendek Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdürü Gülşen Fatma DURSUN bu ziyaretlerde tespit ettikleri sorunları çözmeye gayret edeceklerini belirtti.
Programda konuşan MUDEM Sakarya Şubesi Ofis Yöneticisi Necmettin YEMİŞ ise; dernek bünyesinde sığınmacılara yönelik yürütülen çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Ayrıca, İl Müdürlüğümüze bağlı Aile ve Toplum Hizmetleri biriminde görev yapan Öğretmen Hacer TAYİZ ise eğitimin önemine dair bilgiler vererek sunum yaptı. Bununla birlikte MUDEM sağlık ekibinde görev yapan Sağlık​ Eğitmeni Hatice KAVLAK’ın kadın sağlığı konusunda yaptığı sunum ile program sonlandırıldı.
Program boyunca sığınmacı vatandaşların beraberinde getirdikleri yaklaşık 50 çocuğa da resim atölyesi kurularak resim boyama ve dans etkinlikleri düzenlendi. Program sonunda katılımcılara MUDEM tarafından hazırlanan temizlik paketleri hediye edildi.


Sonraki Sayfa: 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Alt Çalışma Komisyonu Değerlendirme Toplantısı

Önceki Sayfa : OTİZMİ FARK ET, KABUL ET BİZİMLE YÜRÜ