İLK İFTAR SOFRAMIZ

İLK İFTAR SOFRAMIZI BU TOPRAKLARI BİZE VATAN KILAN ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI VE GAZİLERİMİZLE PAYLAŞTIK
 

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TEVCİH TÖRENİ VE İFTAR ETKİNLİĞİ
Sakarya Valiliği himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Şehit Aileleri onuruna düzenlenen iftar programında şehit ailelerine ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratları tevcih edildi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR’ un ev sahipliğinde Erenler ilçesinde bir restoranda düzenlenen programa, İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR ve eşi Sn. Münevver NAYİR Hanımefendinin yanı sıra; Sakarya Milletvekili Sn. Ümit DİKBAYIR, Garnizon Komutan Vekili Sn. P. Alb. Salih ÜSTÜNDAĞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem YÜCE, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Lütfi DURSUN, Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Mehmet Sertaç KESLER, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Sn. Nuri KOÇER, Bölge Adliye Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Musa ÇATAL, SAÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN, SUBÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK, Baro Başkanı Sn. Av.  Abdurrahim BURAK, Vali Yardımcıları Sn. Erdoğan ÜLKER, Sn. Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, Sn. Abdul Rauf ULUSOY,  Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Partilerin İl Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, STK temsilcileri ve şehit ve gazi aileleri ile basın mensupları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü İhsan AÇIK’ ın dua etmesiyle devam etti.
“Ramazan-ı Şerif’imiz Hayırlara Vesile Olsun”
 
İftar programı öncesi Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreninde konuşan İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR, aziz şehitlerimizin saygıdeğer yakınları ve her bir masada ev sahipliği yapmak üzere davetimize icabet eden sayın milletvekilimiz, mülki, adli, askeri kurumlarımızın, üniversitelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın çok kıymetli temsilcileri ve bu akşama ev sahipliği yapan tüm arkadaşlarımızla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı mübarek Ramazan'ın ülkemiz için, insanlık için ve burada bulunan kıymetli konuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Hem İftar Yapacağız hem de Madalyaları Tevcih Edeceğiz”
 
Vali Sn. Ahmet Hamdi NAYİR konuşmasına şu sözlerle devam etti :
“Bugün burada iki önemli konu için bir araya geldik. İlki Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarını sahiplerine tevcih edeceğiz. İkincisi de bizleri bir araya getiren, gönüllerimizi bir araya getiren, dualarımızı bir araya getiren bu mübarek Ramazan’ın ilk gününde, birlik ve beraberliğimizin bir nişanesi olarak Aziz Şehitlerimizin aileleriyle bir aile olduğumuzu göstermek için ilk iftarı da beraber yapacağız. Ülkemizin 81 vilayetinde de bu tevcih törenleri yapılıyor, ancak biz ilk iftarımızı sizinle birlikte yapmak istediğimiz için bu iki programı birleştirdik. Burada düzenlediğimiz programda hem hazırlanan Devlet Övünç Madalyalarını sahiplerine takdim edeceğiz hem de bu mübarek ayın ilk akşamında, bu mübarek iftar vaktini de birlikte geçirmiş olacağız.”
 
İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Samet ŞARE, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus AKTAŞ, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan KELEŞ, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mansur CANSIZ’ ın yakınlarına ve Gazi Osman KÖSE’ ye övünç madalyalarını tevcih etti.
Daha sonra oruçların açılmasının ardından program bitiminde, İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, şehit ve gazi yakınları ile sohbet edip hayır dualarını alarak davetlileri yolcu etti.


Sonraki Sayfa: DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TEVCİH TÖRENİ.

Önceki Sayfa : GÜNDÜZLÜ BAKIM MERKEZİMİZDEN ‘ENGELSİZ’ ETKİNLİK