İSTİHDAM FUARI SAGİF-2019’UN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK

 

İstihdam seferberliği kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı İşkur bünyesinde organize edilen, ‘Burası Sakarya Burada İş Var’ temasıyla iş arayanlara 6. Kez kapılarını açan Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı’nın Demokrasi Meydan’ında gerçekleştirilen açılışına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak katılım sağladık.
Sakarya Valiliği himayelerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve SGK İl Müdürlüklerinin işbirliği ile düzenlenen fuarda,  her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerinin iş dünyasıyla bir araya getirilmesi, iş dünyasının da kamu kurumları ve ilgili STK’larla buluşması hedefleniyor.
Yaklaşık 100 firma ile 20 STK ve 9.000 kişilik açık iş gücü ilanıyla iş arayan, işveren ve öğrencilerin buluştuğu fuara İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR, Sakarya Milletvekili Sn. Çiğdem Erdoğan ATABEK, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sn. Necdet TÖMEKÇE, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Sn. Cafer UZUNKAYA, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Lütfi DURSUN, Sakarya Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK, Vali Yardımcıları Sn. Abdul Rauf ULUSOY ve Sn. Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Akgün ALTUĞ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sn. Tekin KAYA, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sn. Erhan ÇAVUŞ, daire müdürleri, ilgili kurum personelleri, iş dünyası temsilcileri, STK yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İş arayanlara başvuru ve iş bulabilme imkânı sağlanan fuarda, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Erenler Ortaokulu öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi de sunuldu.
İŞKUR’un İlimizdeki çalışmalarına ve gerçekleştirilen fuara dair bilgiler veren İŞKUR İl Müdürü Sn. Tekin KAYA, bir tarafta tarım sektörü, bir tarafta sanayi sektörü ve bir tarafta da hizmet sektörünün birlikte büyüdüğü bir şehir olan İlimizin istihdam çeşitliliği açısından önemli bir konumda bulunduğunu belirtti.
İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR ve protokol üyeleri fuarın açılış kurdelesini kestikten sonra, istihdam seferberliğine en çok katkı sağlayan firmalara teşekkür belgesi de verildi.
 
Sonrasında İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kocaeli İl Müdürümüz Sn. Bekir YÜMNÜ ile birlikte fuardaki stantları gezerek yöneticiler ve girişimciler ile bir süre sohbet ettiler. Engelsiz Kafe’nin standına da uğrayarak özel bir ilgi gösteren Müdür Beyler, engelli çalışanlarla bol bol sohbet ettiler. Fuarda bulunan stantlardaki görevlilere tek tek iyi dileklerde bulunmalarının ardından fuardan ayrıldılar.


Sonraki Sayfa: MUHTARLARIMIZ İLE ‘BİLGİLENDİRME VE DAYANIŞMA’ İÇİN BİR ARAYA GELDİK

Önceki Sayfa : DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TEVCİH TÖRENİ.