Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Semineri (Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü)

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı” kapsamında kadına yönelik şiddet alanında koordinasyon içinde bulunduğumuz diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellere, sivil toplum kuruluşlarına ve sendikalara yönelik düzenlenen farkındalık seminerleri devam ediyor.
 
Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeline yönelik farkındalık semineri düzenlendi. Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar EKERBİÇER sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
 
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar EKERBİÇER sunumunda, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında kuruluşlarımız bünyesinde yürütülen çalışmalar, kadına yönelik şiddetin türleri, yaygınlığı, kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemi, kadına yönelik şiddetle mücadelede uluslararası ve ulusal mevzuat hakkında bilgiler verdi.
Sakarya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında diğer kurumlarla yürütülen kolektif çalışmalar değerlendirilerek, özellikle şiddet gören bireylerin iş, istihdam ve sosyal destek süreçleri hakkında görüşmelerin yapıldığı program soru-cevap şeklinde sona erdi.Sonraki Sayfa: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Alt Komisyon Teknik Kurul Toplantısı

Önceki Sayfa : Çocuk Hakları Eğitimleri Ve Sosyal Uyum Çalışmaları