Koruyucu Aile Buluşması

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruyucu aileler onuruna iftar programı düzenlendi. Sakarya’da bulunan koruyucu aileler ve çocukların davetli olduğu iftara, İl Müdürlüğü ve kuruluşlarda görev yapan personeller de aileleriyle birlikte katıldı.
Düzenlenen iftar programına Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU ve eşi Esma BALKANLIOĞLU hanımefendi başta olmak üzere, Vali Yardımcıları Mehmet Zeki KOÇBERBER ve Bekir DINKIRCI, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz YİĞİT, İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, Serdivan Kaymakamı Muhsin ÇATMADIM, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf ALEMDAR, il müdürleri, kuruluş müdürleri, kurum personeli, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.
Programın açılış konuşmalarını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Mutlu IŞIKSU konuşmasında şu sözlere yer verdi :
“Kurum bakımında ve sorumluluğumuz altındaki çocuklarımızın her biri, Bakanlığımızın gerçekleştirdiği dönüşüm kapsamında ev ortamında en güzel fiziksel koşullarda yaşıyorlar. Ama biz bütün çocuklarımızın, özellikle de 0-6 yaş arasındaki bütün çocuklarımızın aile ortamında yaşamasını, aile sıcaklığını hissederek büyümesini istiyoruz. Çocuklarımız ile yuvalarındaki sıcaklığı paylaşarak bu gönül yoluna adım atmış siz değerli koruyucu ailelerimizi, bugün burada misafir etmekten büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu uzun ve meşakkatli yolda bizimle birlikte yürüyen, evini, ailesini, kalbini çocuklarımıza açan ve onlarla yaşamı paylaşan koruyucu ailelerimizin her bir üyesine teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün de hem sizlerle buluşmamızda hem de diğer tüm çalışmalarımızda himayelerini esirgemeyen, Sn. Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU’na ve saygıdeğer hanımefendiye, programımızı organize ederken destek veren Serdivan Belediye Başkanımız Sn. Yusuf ALEMDAR’a teşekkür ediyor, herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.”
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Mutlu IŞIKSU konuşmasının ardından 1 yıllık koruyucu ailelere teşekkür belgelerini verdi.
Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU ise davetlilere şu sözlerle seslendi :
“Çocuklarımıza yuvalarını açan bu fedakâr ailelerimizi kutluyorum. Sevgiye, himayeye muhtaç yavrularımızı alıp, evlerinde bir anne-baba şefkatiyle büyütüyorlar. Bundan daha büyük sevap yoktur. Allahuteala’nın bize emanet ettiği yetimlere, öksüzlere, kimsesizlere, yardıma muhtaç insanlara bakmak, onları aile şefkatiyle büyütmek çok büyük bir meziyettir. Ev ortamında yetişmeyen, yani yurtlarda ve yuvalarda yetiştirdiğimiz çocukların rehabilite olması, toplum içine katılmaları ve normal hayata adapte olmaları çok zor oluyor. Çünkü bu çocuklar yurda en yakın okula gidiyorlar, nerede kaldıkları biliniyor ve diğerleri tarafından dışlanabiliyor. Bu çocuklarımız bazen nerede kaldıklarını söyleyemiyor, ancak koruyucu aileler sayesinde, aile ortamında anne-baba şefkatiyle her şeyi paylaşarak yetişiyor ve topluma sağlıklı bireyler olarak karışıyor. Bu yemeği tertip eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz ve personelini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum”
Vali İrfan BALKANLIOĞLU da 5 yıllık koruyucu ailelere plaketlerini verdikten sonra, eşi Esma BALKANLIOĞLU ile birlikte aileleri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Ayrıca Vali Yardımcısı Bekir DINKIRCI ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf ALEMDAR da aileleri tebrik ederek plaket verdiği program, İl Müftü Yardımcısı Necdet ARMAN ve Diyanet-Sen Başkan Yardımcısı Ali GÜZELDAL’ın yemek duasıyla son buldu.


Sonraki Sayfa: Gören Göz Cihazları Teslim Edildi

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Alt Komisyon Teknik Kurul Toplantısı