Kredi Yurtlar Kurumu Üniversiteye Uyum Süreci Faaliyetleri Kapsamında Düzenlenen Eğitimler

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı hizmet vermekte olan Kredi Yurtlar Kurumu bünyesindeki kız ve erkek öğrenci yurtlarında Üniversiteye Uyum Süreci Faaliyetleri kapsamında AEP eğitimleri düzenlendi.
 
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü aracılığıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılında Sakarya Üniversitesi’ne kayıt yaptırarak KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik üniversiteye uyum sürecini destekleyecek alanlarda çeşitli eğitim programları düzenlendi.
 
Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzde görev yapan Psikolog Gülnur Ayşe ER ve Sosyal Çalışmacı Bahadır ERTOP yurtlardaki öğrencilerle buluştu.
 
Psikolog Gülnur Ayşe ER, Sakarya KYK Kız Öğrenci Yurdu ve Arif Nihat Asya KYK Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerine eğitim verirken, Sosyal Çalışmacı Bahadır ERTOP ise Sakarya KYK Erkek Öğrenci Yurdu, Serdivan KYK Erkek Öğrenci Yurdu, Karasu KYK Erkek Öğrenci Yurdu ve Sabahattin Zaim KYK Erkek Öğrenci Yurdu bünyesinde kalan öğrencilerle bir araya geldi.
 
Farklı yurtlarda Madde Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı, Stresle Başa Çıkma, Üniversite Sürecine Uyum ve Motivasyon gibi konu başlıklarıyla 8 oturum hâlinde düzenlenen eğitimlere toplamda 787 öğrenci katıldı.


Sonraki Sayfa: Aile Eğitim Programı Faaliyetlerimiz Devam Ediyor

Önceki Sayfa : (Tbm) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı Kapsamında Düzenlenen Eğitimler