OKUL DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLER

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Hizmetleri Birimi tarafından kurumumuzdan hizmet alan ailelere yönelik olarak Okul Destek Projesi bilgilendirme toplantısı düzenlenerek, “Madde Bağımlılığından Korunma” ve “Mahremiyet” alanlarında eğitim verildi.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısı ve eğitim programına müdürlüğümüzden sosyal ekonomik destek alan 6. ve 8. sınıf öğrenci velileri katıldı.
 
İl Müdürlüğümüzde görev yapan Sosyal Çalışmacı Burcu Başak KOSOVA Okul Destek Projesi ile ilgili çocukları 6. ve 8. sınıfta öğrenim gören aileleri bilgilendirerek, soruları cevaplandırdı. Ardından İl Müdürlüğümüzde görev yapan Psikolog Gülnur Ayşe ER tarafından ailelere yönelik “Madde Bağımlılığından Korunma” ve “Mahremiyet” alanlarında 2 farklı eğitim verildi.
 
Ayrıca Okul Destek Projesi aracılığıyla İl Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Akyazı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından sosyal ekonomik destek ile desteklenen ailelerin çocuklarıyla birlikte Hendek Melek Nişancı Huzurevi ziyaret edildi.
 
Okul Destek Projesi nedir ?
-Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, ailelerin sadece ekonomik yetersizlikler sebebiyle çocuklarını kurum bakımına vermesinin önüne geçmek amacıyla yürütülen "Sosyal ve Ekonomik Destek (SED)" uygulamasının kapsamı  "Okul Destek Projesi" ile genişletilmiştir.

-Bu proje kapsamında ailelere farkındalık kazandırılması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amaçlanmaktadır.

-Bu kapsamda, SED hizmetinden yararlanan çocuklar sadece maddi olarak değil akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle desteklenmekte, ayrıca çocukların bu faaliyetlere katılmasını da  sağlanmaktadır.

-Projeyle çocukların psiko sosyal gelişimlerinin bire bir takibinin yanı sıra eğitim alanında rehberlik ve destek hizmeti de verilmektedir.  Böylelikle çocuklara sosyal fırsat eşitliği sağlanması, okula devam ile okul başarı puanlarının artmasına katkı verilmesi hedeflenmektedir.Sonraki Sayfa: Çocuk Evlerimizde SEDAŞ’ı Misafir Ettik

Önceki Sayfa : Özel Kreş, Gündüz Bakımevi Ve Çocuk Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı