OTİZMİ FARK ET, KABUL ET BİZİMLE YÜRÜ

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz öncülüğünde otizm ile ilgili farkındalık oluşturmak adına ‘Otizmi fark et, kabul et Bizimle Yürü’ başlıklı yürüyüş gerçekleştirildi.
Çark Caddesi’nden başlayarak Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) son bulan kortej yürüyüşüne Vali Yardımcısı Sn. Bekir DINKIRCI, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sn. Musa ZOR, Sakarya Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Sn. Gülser ERGÜN, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri, İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personel, otizmli bireyler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden hizmet alan engellilerden oluşan ‘Engelsiz Mehter’ eşliğinde gerçekleşen farkındalık yürüyüşünün ardından, Vali Yardımcısı Sn. Bekir DINKIRCI AKM önünde katılımcılara hitap ederek "Bugün 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü. Bu farkındalık günü kapsamında ülkemiz genelinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız saat 10.30 itibari ile ülke genelinde yürüyüş düzenledi. Yürüyüş kapsamında ilimizde de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, Milli Eğitim, Gençlik Spor, Sağlık Müdürlüğü ve Otizmle Mücadele Yaşam Derneği Başkanı ile üyeleri başta olmak üzere farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Zaten empati yapıldığı zaman problemler net bir şekilde çözülecektir. Hepimize iş düşüyor, hep birlikte bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Çocuklarımız son derece zeki çocuklarımız, eğer empati yaptığımız, iletişime geçtiğimiz takdirde bu çocuklarımızın hakikaten farkındalık ve farklılığını görüyoruz" şeklinde konuştu. Sonrasında otizmli çocuklarla birlikte mavi balonlar gökyüzüne bırakılarak, otizmin bir hastalık değil farklılık olduğunun altı çizilerek farkındalık oluşturuldu.


Sonraki Sayfa: HENDEK SOSYAL HİZMET MERKEZİ’NDE SIĞINMACILARA YÖNELİK ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : VALİ YARDIMCISI SN. BEKİR DINKIRCI’DAN ‘ENGELSİZ GÜNDÜZLÜ YAŞAM MERKEZİ’MİZE ZİYARET