Özel Kreş, Gündüz Bakımevi Ve Çocuk Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz şehrimizde hizmet veren özel kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüplerinin yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı izniyle açılan özel kreş, gündüz bakımevi ve özel çocuk kulüpleri, il müdürlüklerince ilgili mevzuata göre yılda en az iki kez denetlenmektedir. Ayrıca İl Müdürlükleri, bu rutin denetimlerin yanı sıra ihbar ve şikayetler üzerine de kreşlerde denetim yapmaktadır.
 
Ayrıca bu kapsamda şehrimizde faaliyet gösteren 31 kreş ve gündüz bakımevi ile 6 özel çocuk kulübü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Adapazarı İzzet Şükrü Enez Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Hazel ÇAĞLAYAN, Hatice ÇINAR, Volkan KIRAN, Orhan İSENÇ ve Ahmet YANARDAĞ tarafından denetlendi.
 
Toplantıda “Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Yönetmeliği” hakkında idarecileri bilgilendiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, çocukları kreşe giden ya da çocuklarını kreşe göndermeyi düşünen ailelere dikkat etmeleri gereken konular hakkında uyarılarda bulundu.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu IŞIKSU açıklamasında şu sözlere yer verdi :
 
"Ailelerin çocuklarını emanet edeceği özel kreş, gündüz bakımevi ve özel çocuk kulüplerinin resmi kurumlara bağlı olup olmadığının iyi araştırması gerekiyor. Ailelerimizden kreşlerin bahçelerinden, oyun parklarına, mutfaklarından güvenlik kurallarına kadar her şeyi detaylı düşünüp değerlendirmelerini rica ediyoruz. Çocuklarımızın yüksek yararı için denetlenen kurumların, yönetmelik tarafından belirtilen standartları taşıyıp taşımaması bizim için her şeyden daha önemlidir. Bu denetimlerimizin amacı, ailelerimizin evlatlarını emanet ettiği kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüplerinin çalışma koşullarını görmek, ailelerimizin gönül rahatlığıyla çocuklarını teslim edebilmelerini sağlamaktır. Bu vesileyle de 2018-2019 eğitim öğretim yılını kutluyor, ailelerimize ve öğretmenlerimize hayırlar getirmesini diliyor, tüm çocuklarımıza derslerinde başarılar diliyorum.”Sonraki Sayfa: OKUL DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLER

Önceki Sayfa : 19 Eylül Gaziler Günü Etkinliği