Sakarya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği İftarı

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda bulunan engelliler, yaşlılar ve çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarımızda bulunan engellilerimiz, yaşlılarımız ve çocuklarımıza yönelik olarak SESOB tarafından düzenlenen iftara, Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, SESOB Başkanı Hasan ALİŞAN, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları, birlik üyeleri huzurevinde kalan yaşlılar, çocuk evlerinde kalan çocuklar ve rehabilitasyon merkezinde bulunan engelliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programda konuşma yapan Vali İrfan BALKANLIOĞLU konuşmasında şu sözlere yer verdi :
"Kur'an-ı Kerim'in birçok ayet ve suresinde sabır ile merhameti tavsiye edenlerin cennetle müjdelendiklerini görüyoruz. Merhamet kavramı ile çocuklara, kimsesizlere, yetimlere sahip çıkmak, yaşlılara ilgi ve alaka göstererek onların elinden tutmak, çok büyük bir anlam ifade ediyor. Ramazan sadece bedeni aç ve susuz bırakmak değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi insanları ve mağdurları düşünerek hayır ve hasenatta bulunma ayıdır. Müslümanlar için aynı zamanda ebedi hayatı kazanma noktasında son derece önemli bir fırsattır. İhtiyaç sahibi insanları düşünerek devletimizin himayesi altında bulunan yavrularımız hepimizin şefkat ve merhametini hissediyorlar, anne baba şefkatini isteyen bu yavrularımıza göstereceğimiz hissiyatın mükafatı herhangi bir değerle ölçülemez. Bu çocuklarımıza sadece Ramazan ayında ya da herhangi bir günde değil, her zaman sahip çıkmak, onları ziyaret ederek sevgi ve dualarını almak son derece önemlidir. Huzurevlerinde kalan büyüklerimiz de hayatlarını memleketimize adayarak birçok hizmette bulunmuş ve bu vatana çok şey katmışlardır. Ancak şu anda bakıma, himayeye, ilgiye ihtiyaçları var. Bu cefakâr insanları da ziyaret edip hayır dualarını almak, bizim en önemli görevlerimizden birisidir."
 
Program sonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, Vali İrfan BALKANLIOĞLU başta olmak üzere, bu anlamlı birlikteliği sağlayıp iftar organizasyonuna imza atan, bu konuda hassasiyet gösteren SESOB Başkanı Hasan ALİŞAN’a oda üyelerine ve birlik yetkililerine teşekkür etti.


Sonraki Sayfa: İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZİLET DURMUŞ ÇOCUKLARIMIZIN MİSAFİRİ OLDU

Önceki Sayfa : Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Değerlendirme Toplantısı