SAKARYA VALİSİ Sn. İrfan BALKANLIOĞLU’NUN MİSAFİRİ OLDUK

Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda bulunan engelli, yaşlı ve çocukları iftar programında misafir etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda bulunan engelliler, yaşlılar ve çocuklar Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU himayelerinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Ormanpark’ta düzenlenen iftar programına Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU ve eşleri başta olmak üzere, Başsavcı Vekili Mustafa DOĞAN, İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU eşleri ile birlikte katıldı.

Programda konuşan Vali İrfan BALKANLIOĞLU konuşmasında şu sözlere yer verdi :

"Mübarek Ramazan-ı Şerifin bitmesine sayılı günler kaldı. İşte başlayan her şey gibi bu güzel ay da bitiyor, küçüklerin hepsi büyüyor, büyükler yaşlanıyor, yaşlananlar da kaçınılmaz olan Rahmet-i Rahman'a kavuşuyor. Allah herkese sağlıklı ve sıhhatli ömürler ihsan etsin.
 
“Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramında bizim çok güzel dini ibadetlerimizden birisi olan; büyükler ziyaret edilecek, küçükler sevindirilecek. Orucun da başlı başına çok güzel hikmetleri var. Oruç ibadeti ile, açlık ve susuzluğun ne anlama geldiği, mağdur insanları düşünmemiz gerektiği bize hatırlatılıyor. Dünyada birçok insan yemek bulamadığı için açlıktan ölüyor, bunun yanında yetersiz beslenmeden dolayı birçok hastalıkla pençeleşen insanlar da bulunuyor. Ayrıca günümüzde hala sağlıklı içme suyuna kavuşamayan ülkeler var. Bizler onca nimete sahip olduğumuz halde hiçbir şeyin kıymetini bilemiyoruz, yediğimiz ve içtiğimiz birçok şeyi de israf ediyoruz. İsraf ettiklerimizin, muhtaçların ihtiyacı olan gıdalar olduğunun da bilincinde değiliz. Ramazan işte bize aç kalmanın ne anlama geldiğini hatırlatıyor. En önemlisi bizler elimizdeki imkânlarla mağdurları, kimsesizleri sevindirmek zorundayız.”
 
“Sizler devlet himayesinde şefkat ve merhamet kanatları altında kalıyor ve okuyorsunuz. Yaşlılarımız da bu merkezlerde huzur içinde kalıyorlar. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin. Belki sizler içinde bulunduğumuz olayların farkında değilsiniz, ama dünyanın birçok bölgesinde savaşlar var, birçok çocuk yetim kalıyor ve onlara kimse sahip çıkmıyor. Ortada kalıp organ mafyalarının elinde olmadık işkencelere maruz kalıyorlar, hatta öldürülüyorlar. Ben sizin kaldığınız kurumları yakinen biliyor ve takip ediyorum. Kışın sıcak, yazın soğuk klimalı evlerde üç öğün sıcak ve sağlıklı yemek çıkıyor. Hasta olanların ilaçları yanında, yaşlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımızla ilgilenen şefkatli, merhametli insanların bulunduğu merkezlerdesiniz.”
 
“Sevgili çocuklar ve gençler; elinizdeki imkânları çok iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Yurtta yetişip tıp fakültesini bitirerek doktor olmuş, onun dışında hâkim, savcı, öğretmen ve kaymakam olanlar var. Sizden ricam; yeter ki okuyup derslerinize devam edin ve azla yetinmeyin. Devlet nasıl olsa bizi koruma altına aldı, bir yere yerleştirir diye düşünmeyin. Daha yüksek mertebeleri hedefleyeceğiniz imkânınız var, her şeyinizi devletimiz karşılıyor. Ailesinde şiddet gören, akli dengesi yerinde olmayan ebeveynlerince birtakım işkencelere maruz kalan, doğru dürüst yiyecek ve içecek bulamayan çocukları düşünün, onlar her şeye rağmen okuyup büyük mevkilere gelebiliyorlar."
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, program sonrası iftar etkinliği için Vali İrfan BALKANLIOĞLU’na teşekkürlerini sundu. Daha sonra Vali İrfan BALKANLIOĞLU huzurevi sakinleri, rehabilitasyon merkezindeki engelliler ve çocuk evlerindeki çocuklarımızla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.Sonraki Sayfa: Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Değerlendirme Toplantısı

Önceki Sayfa : Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödeme Miktarları Arttırıldı