Şehit Ailelerimiz Onuruna İftar Programı Düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit ailelerimiz onuruna bir iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen iftar programına Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU ve eşi hanımefendi başta olmak üzere, Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer ÜSTÜN ve Zihni AÇBA, Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser USTAOĞLU, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi DURSUN, Baro Başkanı Zafer KAZAN, Vali Yardımcıları Erdoğan ÜLKER ve Bekir DINKIRCI, Serdivan Kaymakamı Muhsin ÇATMADIM, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz YİĞİT, İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU,  İl Müftü Vekili Yunus ACAR, Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Engin KAŞDAŞ, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa ÇOLAK, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demirdaire müdürleri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve şehit yakınları katıldı. 

İftar programı Dağdibi Camii İmam Hatibi İbrahim AKÇER tarafından şehitlerimizin aziz ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Programda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser USTAOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA’nın selamlarını davetlilere iletti. Böyle bir günde şehit aileleriyle bir arada olmaktan gurur duyduğunu belirten Gülser USTAOĞLU ayrıca jandarma teşkilatının 179. yıl dönümünü de kutlayarak şunları kaydetti :
“Milletimizin bağrında yaşayan evlatlarınız, bize bu vatanı kurtararak teslim ettiler. Bu mekânda huzur içinde, hiçbir korku ve endişe duymadan orucumuzu açtık. Bunu elbette şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu vatanı bize armağan eden, bugüne kadar da huzur içinde yaşamamızı sağlayan yegâne gücümüz, kudretimiz aziz şehitlerimizdir. Onların sayesinde biz buralarda rahatız, geleceğe güvenle hiçbir endişe duymadan bakıyoruz. Sabahlara kadar nöbet tutan askerlerimiz, evlatlarıyla vedalaşarak mesleğini ifa eden güvenlik güçlerimizin sayesinde huzurluyuz. Allah hepsinden razı olsun. Bugün de şehitlerimizin yakını siz değerli ailelerimizle bir arada olmakta büyük gurur duydum. Bu vesileyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma Betül SAYAN KAYA’nın selamlarını getirdim. Ayrıca Jandarma teşkilatımızın 179. yıl dönümünü de kutluyorum Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nızı da şimdiden kutluyor hayırlı bayramlar diliyorum.”
  
Ardından konuşmalarını yapan İlimiz Valisi İrfan BALKANLIOĞLU konuşmasında şu sözlere yer verdi :
"Milletimizin bağrında yaşayan evlatlarınız, bize bu vatanı kurtararak teslim ettiler. Bu mekânda huzur içinde, hiçbir korku ve endişe duymadan orucumuzu açtık. Bunu elbette Şehitlerimize ve Gazilerimize borçluyuz. Bu vatanı bize armağan eden, bugüne kadar da huzur içinde yaşamamızı sağlayan yegâne gücümüz, kudretimiz Şehitlerimizdir. Onların sayesinde biz buralarda rahatız, geleceğe güvenle hiçbir endişe duymadan bakıyoruz. Sabahlara kadar nöbet tutan askerlerimiz, evlatlarıyla vedalaşarak mesleğini ifa eden güvenlik güçlerimizin sayesinde rahatız.
 
Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih SAFİTÜRK’ün babası da burada. Evladını bu vatanın bağrına feda etmiş. Allah onların şefaatlerine cümlemizi nail eylesin İnşallah. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, bünyesinde bulundurduğu birimleri aracılığıyla Şehit ve Gazilerimizin işlerini takip ederek her ailemizle yakinen ilgileniyor. Bu akşam Valiliğimiz himayelerinde, hem Jandarmamız hem de ASPİM ortaklaşa iftar verdiler. Biz de kendilerine her konuda destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Şehitlerimiz nasıl ki milletimize emanet ise, bizler de sizlerin evladınız olarak sizleri birer emanet olarak görüyoruz. Her türlü istek ve dileğinizde yanınızdayız, isteğiniz bizler için bir emirdir. Allah sizlere başka acılar göstermesin.
 
Birlik ve beraberliğimizin muhafaza edilmesi, yatağımızda rahat ve huzurlu bir şekilde uyumamız, ezanlarımızın her daim yankılanması için canlarını ortaya koyan Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Onlar bu toprakların bizlere yurt olarak kalması için gözlerini kırpmadan bu yola baş koyup büyük bir mertebeye ulaştılar. Bazı karanlık güçler bizi bu topraklardan ayırmak için devamlı planlar yapsa da, kahraman Şehit ve Gazilerimiz onların oyunlarını bozmuş ve ülkemiz birçok savaşta büyük zaferler kazanmıştır. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır, haklarını ödeyemeyiz.
 
 
Ülkemizin bekası, birlik ve beraberliğimizin teminatı haline gelen Jandarma teşkilatımızın 179. yıl dönümünü de bu vesileyle kutluyor ve onlara da tüm güvenlik güçlerimiz ile birlikte üstün başarılar diliyorum. Rabbim bizleri ayırmasın, Şehitlerimize rahmet eylesin, sizlere de sağlıklı ve huzurlu bir ömür nasip eylesin."
 
Konuşmaların ardından Sakarya İl Müftü Vekili Yunus ACAR tarafından yapılan sofra duasıyla program son buldu.Sonraki Sayfa: Kadının Statüsü Genel Müdürü Sn. Gülser Ustaoğlu’nu Sakarya’da Misafir Ettik

Önceki Sayfa : 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü Etkinlikleri