Şehit Piyade Teğmen Raşit AYDIN Toprağa Verildi


Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlatılan Pençe Harekâtı kapsamında, PKK’lı teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede Şehit olan Piyade Teğmen Raşit Aydın, Geyve ilçesinde düzenlenen törenle ebediyete uğurlandı.

Tören öncesi şehidimizin ailesini ziyaret eden ilimiz Valisi Ahmet Hamdi NAYİR taziyelerini iletti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa ZOR hem şehidin havalimanında karşılanması hem de cenaze töreni sırasında şehidimizin acılı ailesini yalnız bırakmadı.
 
Gece saatlerinde Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan Geyve ilçesine getirilen şehidimizin naaşı, gündüz saatlerinde baba ocağından helallik alındıktan sonra Sinanbey Merkez Camii’ne getirildi. Burada İl Müftüsü İhsan Açık tarafından ikindi namazına müteakiben kıldırılan cenaze namazı sonrası top arabasına konulan tabutun başında Mehmetçikler nöbet tutarken, Şehit Teğmen Raşit Aydın, binlerce kişinin getirdiği tekbirler eşliğinde Melekşesolak Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene ilimiz Valisi Ahmet Hamdi NAYİR’in yanı sıra; İstanbul İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Salih AKAY, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet KOCA, Sakarya Milletvekilleri Recep UNCUOĞLU ve Ümit DİKBAYIR, Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Salih ÜSTÜNDAĞ, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, şehit aileleri ve binlerce vatandaşımız katıldı.

Şehitlerden Piyade Teğmen Raşit AYDIN'ın Maltepe Zümrütevler'de bulunan baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.  Bekâr olan ve 28 yaşında şehadet şerbeti içen Piyade Teğmen Raşit Aydın’ın annesi Zeynep Tülay AYDIN ve babası Seyit AYDIN, tören sonrasında da taziyeleri kabul ettiler.

 


Sonraki Sayfa: VALİ AHMET HAMDİ NAYİR ASIRLIK ÇINARLARIMIZIN GÖNÜL SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Önceki Sayfa : Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’yı son yolculuğuna uğurladık