Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’yı son yolculuğuna uğurladık

TSK tarafından 4 Mayıs 2019’da Hakkari Yüksekova’da gerçekleştirilen Pençe Operasyonunda, Irak'ın kuzeyindeki PKK’lı teröristler tarafından yapılan havan saldırısı sonucu ağır yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen tedavi gördüğü Ankara GATA Hastanesinde Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Celal HAYTA, Ankara GATA'daki törenin ardından Kocaeli Cengiz Topel Havalimanına getirildi. Düzenlenen karşılama törenin ardından, Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal HAYTA, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz eşliğinde, helallik alınması için binlerce kişinin toplandığı Adapazarı Kurtuluş Mahallesindeki baba ocağına götürüldü.

Baba evinde helallik alındıktan sonra silah arkadaşlarının omuzlarında Serdivan Sapak Camii’ne getirilen Şehidimizin cenaze namazını İkindi namazına müteakiben Diyanet İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali ERBAŞ kıldırdı.

Vefat eden insanlarımızın ardından helalleşmek ve onlar için hayırlı bir şekilde tezkiyede bulunmanın inancımızın bir gereği olduğunu söyleyen Prof. Dr. Erbaş, “Celal kardeşimiz Şehitlik mertebesine ulaşarak Yüce Rabbimiz karşısında kendisini tezkiye etti, bundan daha büyük tezkiye yok, kendisi Şehitliğiyle bunun cevabını verdi. En mukaddes varlığı olan canı ile de bunu cevaplandırdı. Yüce Allah’tan Şehidimiz Celal Uzman Çavuşumuz ile birlikte tüm Şehitlerimize rahmet diliyoruz” dedi.

Törene İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR ve şehidimizin ailesinin yanı sıra; Diyanet İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Rıza Tuna TURAGAY, Sakarya Milletvekilleri, İstanbul İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Sn. Tuğgeneral Mehmet Salih AKAY, Garnizon Komutan Vekili Sn. P. Alb. Salih ÜSTÜNDAĞ, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Rektörler, Baro Başkanı, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sn. Musa ZOR, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, siyasi parti ve STK temsilcileri, şehit aileleri ve binlerce vatandaşımız katıldı.

Cenaze namazının ardından top arabasına konulan tabutun başında Mehmetçikler nöbet tutarken, Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal HAYTA tekbirler ve dualarla tören eşliğinde Serdivan Şehitliğine uğurlandı.

İlimiz Valisi Sn. Ahmet Hamdi NAYİR, 28 yaşında şehadet şerbeti içen Piyade Uzman Çavuş Celal HAYTA’ nın defnedilmesinin ardından taziyeleri kabul eden baba Muharrem HAYTA’ ya Türk bayrağı ve Şehidimizin fotoğrafını verdi.Sonraki Sayfa: Şehit Piyade Teğmen Raşit AYDIN Toprağa Verildi

Önceki Sayfa : ÇOCUK KURULUŞLARINDA GÖREVLİ PERSONELLERİMİZE ‘ANKA TEMEL PERSONEL EĞİTİMİ’